Правила поведінки здобувачів освіти у ЗЗСО

Дата: 21 липня 2020 о 13:30
Автор: Вовк Д. Ю.
ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ для учнів

Ø    Учень приходить в школу за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя.

Ø    Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом  вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби й отрути.

Ø  Забороняються прояви будь - якого виду булінгу: фізичного, психологічного,економічного, сексуального та кібербулінгу

Ø  Забороняється вживання непристойних виразів і жестів. Фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.

Ø    Не можна без дозволу педагогів ( та  узгодженням з батьками) йти з школи та її території в урочний час.

Ø    У разі пропуску занять до 3-х днів учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов'язаний представити довідку з медичної установи.

Ø    Учень школи повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам.

Ø    Поза школою поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я школи.

Ø    Учні бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.

Ø    До учнів, які привласнили чужі речі, будуть застосовані дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.

Ø    На уроках не дозволяється жувати гумку, користуватися навушниками та мобільним телефоном  можна лише з освітньою метою з дозволу вчителя.

Ø    Учень зобов'язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.

Ø    Щодня вести запис домашніх завдань в щоденнику, пред'являти його  на першу вимогу вчителя.

ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ

Ø    Коли вчитель входить в клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп'ютером.

Ø    Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

Ø    Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя, піднявши руку.

Ø    Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.

Ø    Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

Ø    Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань.

ПОВЕДІНКА УЧНІВ НА ПЕРЕРВАХ

Ø    Під час перерви учень зобов'язаний:

v   підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;

v   вийти з класу, якщо попросить вчитель;

v   підкорятися вимогам чергового учня чи учителя.

Час перерви - особистий час кожного учня. Він може його проводити по своєму розумінню, проте, не повинен заважати іншим.

Ø    Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитисяз метою безпеки (горище,  кухня, фізична лабораторії,  спортзал, господарські приміщення).

Ø    Під час перерв забороняється бігати по сходах, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор.

Ø    Під час перерв забороняється штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу.

Ø    У школі категорично забороняється тютюнопаління.

Ø    Категорично заборонено самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.

Ø    На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового учителя, дирекції школи за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

ПОВЕДІНКА УЧНІВ В ЇДАЛЬНІ

Ø    Під час обіду в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.

Ø    Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.

Ø    Учні приходять в їдальню після закінчення уроку у визначений час.

Ø    Перед прийомом їжі обов'язково вимити руки

Ø    Розмовляти під час обіду слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.

Ø    Вживати їжу і напої, придбані тільки в їдальні.

Ø    Учні прибирають стіл після вживання їжі.

Ø    Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.

Ø    Учні мають право взяти в їдальню принесений з дому сніданок.

Ø    Забороняється сидіти за обіднім столом в їдальню у верхньому одязі.

Ø    Забороняється виносити їжу з їдальні.