План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) у Кульчинківській гімназії

Дата: 21 липня 2020 о 14:04, Оновлено 18 вересня 2023 о 09:41
Автор: Вовк Д. Ю.

ПЛАН ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЮ) В  КУЛЬЧИНКІВСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ

№ з/п Заходи Термін виконання Відповідальний Відмітка про виконання
Нормативно-правове та інформаційне забезпечення попередження насильства та булінгу
1 Підготовка наказу «Про запобігання булінгу (цькування) у закладі освіти» Останній тиждень серпня Директор        Вовк Д.Ю.
2 Підготовка наказу «Про порядок дій персоналу при зіткненні з випадками булінгу (цькування) в закладі освіти» Перший тиждень вересня Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)     (заступник з НВР Мартинюк Н.В.)
3 Наради з різними категоріями працівників з питань профілактики булінгу (цькування): · педагогічний персонал; · допоміжний персонал;  технічний персонал. Вересень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
4 Організація механізмів звернення та встановлення інформаційної скриньки для повідомлень про випадки булінгу (цькування) Вересень Заступник директора з НВР Мартинюк Н.В., класні керівники 1-9 класів
5 Оновлення розділу про профілактику булінгу (цькування) і розміщення нормативних документів на сайті закладу освіти Вересень Відповідальний за роботу сайту школи Чухрай О.М.
7 Підготовка методичних рекомендацій для педагогів: · з вивчення учнівського колективу; · з розпізнавання ознак насильства різних видів щодо дітей Жовтень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
8 Оновлення тематичного стенду Протягом навчального року Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
9 Підготовка тематичних буклетів за участю членів учнівського самоврядування Листопад Педагог-організатор Чухрай О.М.
10 Перевірка інформаційної доступності правил поведінки та нормативних документів з профілактики булінгу (цькування) Листопад Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
11 Інформаційна акція для учнів 5-9 класів Грудень Педагог-організатор Чухрай О.М.
12 Виступ на загальношкільних батьківських зборах щодо профілактики булінгу (цькування) в учнівському колективі Лютий

Вовк Д.Ю.

Робота з вчителями та іншими працівниками закладу освіти
15 Проведення навчальних семінарів для вчителів щодо запобігання булінгу (цькування) та заходи реагування Жовтень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
16 Інструктивні наради з питань профілактики булінгу (цькування) з допоміжним та технічним персоналом Листопад Директор        Вовк Д.Ю.
17 Тренінг для вчителів щодо запобігання булінгу (цькування) у закладі освіти січень Вчитель основ здоров'я Мудь О.П.
18 Співбесіда з класними керівниками за результатами діагностики класного колективу За результатами кожної чверті Заступник директора з НВР Мартинюк Н.В.
19 Консультування класних керівників адміністрацією школи з проблемних ситуацій Протягом навчального року  Адміністрація гімназії
Робота з учнями
20 Проведення тренінгів для учнів 5-9 класів з розвитку навичок спілкування та мирного вирішення конфліктів Протягом навчального року Вчитель основ здоров'я                Мудь О.П.
21 Імітаційна гра для молодших школярів (1-4-й класи) «Якщо тебе ображають» Жовтень Класні керівники 1-4 класів
22 Тиждень толерантності Листопад Рада лідерів учнівського самоврядування, класні керівники 1-9 класів, педагог- організатор
23 Імітаційна гра для учнів 5-9 класів «Розкажи про насильство» Грудень Рада лідерів, класні керівники 5-9 класів
24 Конкурс плакатів проти насильства Березень Рада лідерів, педагог-організатор
Робота з батьками
25 Тематичні загальношкільні батьківські збори Жовтень Адміністрація
26 Підготовка пам'ятки для батьків про порядок реагування та способи повідомлення про випадки булінгу (цькування) щодо дітей, заходи захисту та надання допомоги дітям.  Жовтень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
27 Тематичні батьківські збори в класах Грудень Класні керівники 1-9 класів
28 Консультування батьків щодо захисту прав та інтересів дітей 1 раз на місяць Уповноважений з прав дитини закладу освіти Васюра З.В.
Моніторинг освітнього середовища закладу освіти
29 Самооцінка закладу освіти за показниками безпеки, комфортності, інклюзивності 2 рази на рік Адміністрація закладу, колектив закладу
30 Анонімне анкетування учнів 5-9-го класів про випадки булінгу (цькування) у школі Грудень Педагог- організатор                     Чухрай О.М.
31 Анкетування батьків про безпеку в закладі освіти Грудень Класні керівники 1-9 класів
32 Діагностика стосунків у закладі освіти. Анкетування учнів та вчителів Лютий Заступник з НВР                        Мартинюк Н.В.
33 Аналіз інформації за протоколами комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти За потреби Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
34 Підготовка звіту про виконання заходів про виконання плану заходів з запобігання та протидії булінгу Травень- червень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування), заступник з НВР Мартинюк Н.В.